Co doopravdy chci? Ach, ty negativní myšlenky..

Je mnoho situací během dne, se kterými často doslova bojujeme. O mnohých z nich by se dalo říci, že je vnímáme jako kdyby byly namířeny přímo proti nám. Procházíme spirálou, která směřuje dolů a tím volným pádem, cestou dolů, na sebe nabíráme drobné i větší bolesti, které plynou z toho, že nám někdo „něco“ řekl nebo udělal. Něco, co rozbilo naši důvěru v sebe a ve své kvality.

Proč cestou dolů? Protože boj přináší ztrátu. A tady jde o počáteční ztrátu minimálně v podobě naší energie.. Vklad je jasný, tímto způsobem nám odchází energie a víra v život.

Něco jsme si mohli myslet jinak, něco bylo na nás moc, někdo reagoval jinak, než jsme si dovedli představit, a jiný zase na nás vyhrkl svoji pravdu, čímž jsme se přibližovali k hádce.

Když jsem procházela těžkým obdobím, které jsem pootevřela v tomto článku, tak jsem po dlouhý čas neviděla řešení. Byla jsem přímo zacpaná negativními myšlenkami a tyto myšlenky doslova a do písmene začaly utvářet moji budoucnost, kdy se situace vyhrotily až za hranu.

Kvůli svým dětem a muži jsem se rozhodla z tohoto kolotoče vystoupit. Vylezla jsem z vyhnanství, ve kterém jsem se ve skutečnosti držela zuby nehty jen já sama. Sama jsem si dokázala ještě vnitřním přemítáním a rozebíráním z líce na rub pěkně škodit a tyranizovat se.

Vyčítala jsem si sebe, že jsem nedostatečná, rodinu, která mi hází klacky pod nohy, nastalou situaci i to, že se staré věci dostávají do mé nové čisté rodiny a kontaminují svojí energií naše vztahy. Jinými slovy jsem byla absolutně v roli oběti, lítosti a s tendencí padat k zemi místo vzlétnout nad mraky.

Znáte to jistě každý sám. Procházíme nekomfortními situacemi a nedochází nám, proč se v našich životech objevují. Odpověď je jednoznačná:

Zůstáváme v nepravdivém a bolestném myšlenkovém vzorci. Tento vzorec nám utváří opakované lítostivé situace, ze kterých se ne a ne vymotat, jelikož uvažujeme stále dokola starým bolavým vzorcem plným negativity. Díky tomu znovuožívají mrtvé momenty, situace, slova a vztahy a co víc – vkrádají se nám opakovaně do života.

Na co myslíš, tam jdeš. Tohle je bezesporu další veliká pravda a důsledek všeho, co se nám děje a proč se to děje.

Kde se ve svých myšlenkách nejčastěji nacházíte? Jak o sobě smýšlíte? Máte se rádi se vším všudy, že byste na sobě nic neměnili?

Jak se cítíte každé ráno? Víte, co máte nejraději a o čem byste hovořili nejlépe hodiny a hodiny?

Co je vaším místem, kde byste byli nejraději?

K tomu, abychom se jednou provždy pohnuli z místa, bude zapotřebí si odpovědět na tyto otázky. Pokud to myslíte opravdu vážně a chcete skončit s vytvářením bolestné budoucnosti, pak je nutné změnit myšlení v přítomnosti.

Možná se nám to daří, když jsme v přírodě, s laskavými lidmi, na dovolené, po sportu nebo józe, ale to nestačí na to, abychom vytvořili zářnou budoucnost. Naše budoucnost vychází z naší přítomnosti. Samotný klíč je v tom „tady a teď.“ Jedině to rozhoduje, kam se budu ubírat.

Je to samozřejmě dlouhá cesta, ale pokud jsme odhodlaní a jde nám o to se stát tvůrcem své osobní reality, pak odsud vede cesta nahoru opět po spirále zpět. Cesta, při které budeme jako slupky odhazovat bolavé nánosy, až dojde k finální fázi, že se dokážeme rozhlédnout v pocitech klidu, naplnění a lásky ke každé živé bytosti.

Budeme rozpoznávat vzorec, který nám byl „implantován“ a tím jsme byli zbaveni vlastní sebedůvěry a víry v osobní sílu a cestu. Osobní sílu, o kterou byli mnozí připraveni způsobem narození, společností, vstupem do školy nebo skrze interaktivitu s našimi rodiči, prarodiči a skrze ně i celými generacemi, kam až oko v historii několika set let dohlédne.

Skutečnost, která otevřela progres západnímu světu, jenž se souhrnně jen rychlým okem stal tím, kdo podrobuje, koriguje, zastavuje a kontroluje, aby mohl ovládat a škatulkovat.

Ale to všechno je v pořádku, je to naše současná realita. Jak už v ní budeme žít, je však zcela na nás. O tomto si rozhoduje každý sám. Buď si ze života uděláme peklo, nebo si vybereme tu druhou možnost, tedy vědomý a spokojený život.

Vrátíme se postupně k praxi. Abychom mohli s negativními a nekonstruktivními myšlenkami pracovat, je zapotřebí, abychom znali odpovědi na otázky výše. Napište si je na papír, abyste je měli před sebou.

Jakmile toto budete mít pečlivě promyšlené, pokračujte kroky níže.

Prožitek a emoce jsou velmi důležité. Jsou palivem pro to, abychom dokázali s věcmi pohnout a změnit to, co nám nefunguje a bolí. Myšlenka neposunuje situace a věci tak rychle dopředu jako emoce, což platí v tom dobrém, ale i špatném.

Abychom vystoupali nad mraky trablí a bolestí, bude potřeba, aby nás tam něco vědomě vytáhlo, což vyžaduje z té nejčistší varianty velkou praxi a sebekontrolu. Pro zrychlení však naprosto úžasně funguje nastavení vlastního „balíčku vědomých pohledů“.

Mohli bychom to pojmenovat „filmovou berličkou“, o kterou se vždy opřeme, jakmile se ocitneme ve vyhrocené situaci, která nás tlačí k rychlému vyjádření, bezprostřední reakci a často unáhleným závěrům a bolesti, jež si hlavně sami můžeme způsobit.

Postup najdete tady:

Nyní je potřeba dokonale nachystat svůj film, svoji oporu, která bude obsahovat vše, co nám snáší energii do života a vlévá sílu do žil. Nemá smysl se utápět v minulosti, ale stačí si nastavit vědomou cestu a skrze ní začít kultivovat své myšlenky a pocity.

Projděte si váš filmový spot, v co nejhezčích obrazech tak, abyste s ním byli maximálně spokojeni. Kdykoliv do něj budete moci cokoliv přidat nebo ubrat. Zároveň je hnacím motorem pro náš život, protože přesně obsahuje vše, pro co žijeme a samotný pohled do této vizualizace nás naplňuje spokojeností a klidem.

A teď k životní praxi. Vše máme připravené. Znáte dokonale svůj filmový spot. Kdykoliv vám do života přijde náročná a vypjatá situace, která vás tlačí, obtěžuje nebo nutí rychle reagovat, zastavte se. Zastavte úplně všechno, co v tu chvíli jen jde a pusťte si váš film. Dýchejte zhluboka a nechte ho celý přehrát a prožít. Ten prožitek je vaším palivem. Všimněte si všeho, co uvnitř vidíte a co vás ve skutečnosti pohání a naplňuje. A poté se vraťte k nastalé situaci.

Pokuste si uvědomit, s jakou „náladou“ se na potíž nebo problém díváte? Jak se uvnitř cítíte? Je rozdíl mezi reakcí, která proběhla po „filmové berličce“ a tou, která by následovala, pokud byste se nezastavili?

Pojď výš – vezmi svoji berličku a nech se vynést ze starých a nekonstruktivních přesvědčení.

Jen bych ráda zmínila zásadní věc, která bude ovlivňovat vaši budoucnost. Obklopte se inspirativními a laskavými lidmi. Jedna z věcí, která utváří život každého z nás, je společnost lidí, jež máme kolem sebe. Aby vše správně fungovalo, je zapotřebí nezůstávat v negativních vzorcích chování a samozřejmě i lidí.

Toto jsou momenty, které jsem si uvědomila v době, kdy jsem prožívala svůj příběh a své trápení. Díky prožitkovým filmovým vizualizacím jsem se dokázala dostat z těch nejbolestivějších momentů svého života. Pro mě to je zásadní klíč k životní praxi i přeměně fyzické reality. Jsem si naprosto jistá, že pomůže i vám.

Držím vám na vaší cestě pěsti a pokud jste dočetli až sem, přidejte se. Nastavte si vlastní berličku a napište mi, jak vám funguje v obtížných situacích nebo jen při sklouznutí do negativních myšlenek.

Moc se těším na vaše zprávy.

🤍

Pokud vám čtení článků pomáhá, budu velice vděčná za sdílení.

Chcete-li rozebírat v soukromí vlastní zkušenosti nebo principy situací, které vám přicházejí do života, můžete vstoupit do soukromé skupiny JÓGOU K SEBEPOZNÁNÍ, která je bezpečným a citlivým prostorem. Jste srdečně zváni.

 

[fb_tlacitka]

Lucie Huříková
Pomáhám objevit esenci sebe samého skrze cestu jógy. Učím, jak pracovat se svým dechem, tělem a myslí, aby dopomohly k nalezení vnitřní spokojenosti, lásky a šťastného života. Má práce je posláním a štěstím zároveň – nejvíce se o sobě dokážeme naučit ve chvílích klidu a vnitřní rovnováhy.

Více o Lucii si přečtete zde

Lucie je dcera, manželka laskavého muže, matka dvou krásných duší, přítelkyně, průvodkyně, studentka překrásné školy života, která miluje jógu a cestování – nejen do různorodých koutů Matky Země, ale i po „mapě“ svého těla, což má mnohdy vlastní souvztažnost.

Je autorkou ebooku, Cesta k sobě online jógového balíčku Jógové lékárničky a provází jógou po krásných místech

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.