Zimní jógový pobyt

"rovnováha a útulno v Koutech"

16. - 18.2.2024

Dlouho jsem hledala místo v přírodě, které by obsahovalo tohle všechno, co se vám nyní chystám představit. Hledala jsem ticho, přírodu, útulno, inspiraci, bydlení v teple, ale zároveň jednou nohou v lese. Jógová hala, která je obklopená jen zelení a všude drobná kamínka na zatopení. Kdyby vám přeci jen něco chybělo, tak přímo na rybníce je pro vás připravená cedrová sauna.

S velkou radostí vás zvu na jedinečný zimní pobyt do středu naší republiky, kde si můžete být jisti, že zapomenete na to, co není důležité a od čeho byste se rádi odpojili. Prostor v přírodě, který vás i signálem odpojí od zbytku světa proto, abyste se mohli dokonale ponořit hlavně dovnitř k sobě.

Pokud se nám podaří najít sílu v sobě, pak na naší cestě není nic nemožné.

Téma jógového pobytu bude klid, zastavení a rovnováha - přesně jako příroda, která bude okolo nás v podobné náladě. Balanc mezi vnitřním a vnějším. Zastavení na poli fyzického těla natolik, abychom uslyšeli to, co klíčí uvnitř nás a pozvali to na svět. Zvu vás dovnitř - dovnitř k sobě. Pojďme se na chvilku, na pár dní společně zastavit a otevřít oči té kráse, které je okolo nás a kterou často těžko dokážeme uvidět a ocenit, protože jsme něčím zvenčí tlačeni a postrkáváni do "musíš" a "měl bys". 

Čeká nás dřevěná jógová místnost s kamny, kde budeme mít výhled do čisté přírody. V tomto prostoru budeme jen my, celá shala je na tento víkend naše. 

Ranní lekce budou protahovací plné dechu, který vytvoří spokojenost po těle a mysli. Večery budou věnované jen lehkému jógovému pohybu a zejména speciálním dechovým a koncentračním technikám, díky nimž se snáz dostaneme sami k sobě, k myšlenkám a emocím, které jsou často překážkou na cestě k sebepoznání a nedovolí nám prohlédnout dál. Společnou lekcí v pátečním podvečeru se naladíme výjimečný víkend.

Sobotní ráno v duchu vinyasa jógy a uvolňující relaxace vystřídá snídaně a poté to bude už jen plně na nás - sobota, která bude jak se patří v duchu přírody, klidu a pohody. Procházky, výlet, nádherná sauna na rybníce nebo relax s knihou u kamen... zkrátka vše podle svých představ. Podvečerní lekce bude pokračovat v návaznosti na páteční večer.

Následovat bude večeře. Den zakončíme mantra meditací (kírtanem).

Nedělní ráno začne v poklidu čerstvou ranní jógovou praxí, snídaní, sdílením a načerpáním energie na nový týden.

Vhodné mít s sebou na večerní lekce deník nebo sešit a psací potřeby a pastelky pro vlastní sebereflexi.

O okolí: Melechov je pokrytý mohutným lesním masivem s mnoha magickými místy a prastarou energií, kterou tu využívali už staří Keltové. Čisté okolní prostředí – slunce, voda, vzduch, skály, louky a lesy – vše ve spojení s magií přírody, nabízí ideální podmínky pro odpočinek a regeneraci sil fyzických i duševních.

Nejvýraznější dominantou zalesněné krajiny je vrchol Melechov. Severní hranici parku tvoří řeka Sázava se známými Stvořidlly, která jsou součástí PR Stvořidla. Na jižním okraji parku se nachází PP Čertův kámen.

Ubytování: v překrásných designových chatkách, mnohé z nich byly oceněny pro svého "ducha" a skutečné útulno. Pokud byste si místo toho přáli zařídit hotelový pokoj, dejte mi co nejdříve vědět. Chatky jsou více oblíbené, ale pokusíme se vyhovět každému, abyste byli spokojeni.

Pro nás máme rezervaci na:

chata Lykke (koupelna, vybavená kuchyň, velká postel, rozkládací pohovka, krb, gramofon)

chata Elske (koupelna, vybavená kuchyň, velká postel, rozkládací pohovka, ušák na pohodu s knihou, krb)

chata Forest Garden Family (koupelna, vybavená kuchyň, velká postel, rozkládací pohovka, pokoj s palandou, krb)

Lesní apartmán (koupelna, vybavená kuchyň, 4 lůžka v útulném patře různě rozestavitelná, rozkládací sedačka)

Stravování: formou polopenze – snídaně a vegetariánská večeře

Za poplatek možnost využití sauny, vířivky nebo objednání dopředu na masáž.

Cena: 5.800 Kč (počet míst omezen)

Více informací: info@luciehurikova.cz 

Těším se na tyhle chvíle s vámi.

Pozn. jógový pobyt nebude hrazen skrze platební bránu GoPay dostupnou na těchto stránkách.